FOLLOW US

SEARCH SITE BY TYPING (ESC TO CLOSE)

Abdurrahman Nafiz Gürman Mh. Gürpınar Sk. No:17 K:1 D:12 Güngören - İstanbul
+90 533 519 55 44 | +90 541 KIRATLI

Skip to Content

Mehmet Kıratlı Kimdir?

1978’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Elektrik Meslek Yüksek Okulu’ndan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ile Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümlerini bitirdi.

Çocukluk yaşlarından itibaren sanatla ilgilenen Mehmet KIRATLI görsel sanatlara ilk adımı fotoğraf çekmeye başlayarak attı. Daha sonraki yıllarda görsel sanatların icra edildiği, paylaşıldığı, sevildiği ve konuşulduğu ortamlarda bulunmaktan büyük keyif aldı.

Mehmet Kıratlı Prodüksiyon firmasının sahibi olan KIRATLI, İstanbul’daki stüdyo ve atölyesinde, akademik kariyere sahip, kendi konusunda uzman ve ödüllü eğitmen kadrosuyla, temel-ileri seviye fotoğrafçılık, photoshop, video edit ve stüdyo fotoğrafçılığı eğitimleri düzenlemekte, geleceğin fotoğrafçılarını ve yönetmenlerini yetiştirmektedir. Kısa filmler, tanıtım filmleri, reklam filmleri ve müzik klipleri çekmektedir.Ayrıca özel gün ve davetlerde fotoğrafçılık, düğün klibi çekimi, kurumsal kimlik çalışmaları ve organizasyon hizmetleri veren KIRATLI şu anda Bengü Türk TV’de yayınlanan ve çekimlerin kamera arkasını anlatan “Hayat Çekilmeye Değer” adlı bir program yapmakta ve fotoğraf sevgisini dünyaya yaymakta, yaptığı bazı organizasyonların kamera arkasını da kayda alarak ölümsüzleştirmektedir.

Mehmet Kıratlı Production olarak; Çatalca Kaymakamlığı, Büyükçekmece Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi, Dunlop Ayakkabıları (Euromar), Phosphorion Otelleri, Empire Suite Hotels, Point Hotel, Mado, Güllüoğlu, Shaped Fruit, Emin Pastaneleri, Çiğ Köfteci Ömer Usta, Güney Restaurant, Kapında Lezzet, Şirin Fırın, Bizce Köfte, Mamoste Künefe, Chicken Salads, Ekin Börek, MY’S Catering, Tüm Şirketler Grubu, Mekatronik A.Ş., Tümpa A.Ş., Asya Göz, ADS Mühendislik (ABB Electric), EPAŞ Yapı, KAR Plastik, BTB Tercüme Bürosu, ACK Aydınlatma, Ortaklar Aydınlatma, Sorel Led, Nazlı Kristal, Kendal Lighting, Era Lighting, Global Lighting, Rika Aydınlatma, Jasmine Art House, Naz Sanatevi, GHC Health Tourism, Globed E-Learning, Pavlino Kuyumculuk, Kinzi Tekstil, Valour Tekstil, Gem Volante,

Gauche Gömlek, Yağlıca Tekstil, Massimina Shoes, Mini Moda Çocuk Giyim, Bütüncül Değişim Akademisi, Huunty Mobile Applications, Monami Konakları, Keller Williams Gayrimenkul Danışmanlığı, Summer Fit, Destino Limousine, Meridyen Oto, Byzens Organizasyon, Y23 Organizasyon, Yasmin Davet, Sirocco Tours, Gazeboflowers, Düş Bahçesi, Fohow Türkiye, Breezecoin, Eggbaby, Homm Bitkisel, One More, NCM International, Jeunesse Global Türkiye ve daha birçok kurum ve firmanın kurumsal kimlik çalışmaları, katalog çekimleri, ürün katolog çekimleri, ürün konsept çekimleri, web tasarımları, sosyal medya yönetimleri, tanıtım filmleri, düğün, davet ve organizasyon projelerini yapmıştır.

Uludağ Üniversitesi, Çorlu Kültür Sanat Derneği, Gemlik Yaşam Derneği, Büyükçekmece Fotoğraf Derneği, Doğa Koleji, Masterpiece ve bunun gibi bir çok dernek ve okulda konferans ve sunumlar yapan Mehmet KIRATLI, ayrıca Ajda Pekkan, Zülfü Livaneli, Sezen Aksu, Hande Yener, AYNA – Erhan Güleryüz, Jale, Ahmet Selçuk İlkan, Çocuk Kalpler Kumpanyası, Cengiz Kurtoğlu, Halil Sezai, Zara, Gökhan Türkmen, Coşkun Sabah, Koray Avcı, Ümit Besen, Selami Şahin, Linet, Yıldız Tilbe, Kıraç, Hakan Altun ve birçok sanatçının konser çekimlerini yapmıştır. KIRATLI, DMC Müzik ve benzeri müzik firmalarının sanatçılarının çekimlerini ve de albüm tasarımlarını yapmaktadır. Seren Serengil ve Yaşar İpek gibi ünlülerin de düğün çekimlerini yapan KIRATLI, Polat Renaissance, Çırağan Palace Kempinski, Ada Beach Club Heybeliada, Koç Müzesi, Kibrithane, Kennedy Lodge, Adile Sultan Kasrı ve Sait Halim Paşa Yalısı gibi bir çok ünlü mekanlarda organizasyonlar yapmakta ve AYNA GRUBU’nun (Erhan Güleryüz) müzik kliplerini çekmeye devam etmektedir.

National Geographic Türkiye Birinciliği ve bunun gibi bir çok ödülü olan KIRATLI’nın eserleri saygın dergilerde yayınlanıp TV programlarına konu olmaktadır. Kendisi Türkiye’deki sayılı derneklerden olan İFSAK ve BUFOD derneklerinin üyesidir.

Back To TopBack To Top